Dodaj ogłoszenie
Ogłoszenie

Żwirownia przy ul. Kwiatkowskiego w Rzeszowie62
Cena: 0,00 PLN

Podziel się:

Wyślij wiadomość: zostanie ona dostarczona pod adres e-mail ogłoszeniodawcy.

Captcha
Przepisz kod z obrazka

Osoba: Żwirownia przy ul. Kwiatkowskiego w Rzeszowie
Miasto: Rzeszów
Kod pocztowy: 35-311
Ulica: Kwiatkowskiego 38
   
dodano: 2012.12.03
ważne do: 2020.08.27
wyświetleń: 2869

Szczegóły oferty:

 Przedstawione powyżej zdjęcia i wideo pochodzą ze strony http://www.wedkarstwo.lucio.plŻwirownia przy ul. Kwiatkowskiego w Rzeszowie to niewielki akwen o powierzchni 3,5 ha.

 

Akwen ten jest dość głęboki w stosunku do swojej powierzchni.

 

Na części akwenu zlokalizowane jest miejskie kąpielisko stąd połów w miesiącach letnich jest bardzo utrudniony.

 

Kilka działek stanowiących część tego zbiornika zostało odzyskanych od Urzędu Miasta przez osoby prywatne stąd do połowu dostępna jest tylko część linii brzegowej. Poniżej zamieszczone są zdjęcia ze wskazaniem która część akwenu jest dostępna do wędkowania.

 

 Gdy powierzchnię tego stosunkowo niewielkiego zbiornika pokryje warstwa grubego lodu, wtedy nad łowiskiem rozkwita wędkarstwo podlodowe. Sprawdzoną przynętą na lód staje się dżokers, którego skuteczność jest tutaj niebywała i niepodważalna. Recepta na sukces wydaje się niemal banalna. Wykonujemy otwory w pobliżu brzegu oraz środka zbiornika w odległości ok.5m. Miejsce połowu starajmy się nęcić bardzo skromnie gliną z dżokersem.Spodziewajmy się sporych okoni oraz płoci. Jeżeli trafimy na dobry moment intensywnego żerowania okoni, wtedy ryby są nasze.

 

 W sezonie wiosennym oraz letnim wędkarze łowią na spławik z dużym powodzeniem głównie ryby spokojnego żeru. Na płocie, wzdręgi, krąpie oraz leszcze tutejsi wędkarze używają uniwersalnej zanęty wzbogaconej o białe i czerwone robaki.

 

Miłą niespodzianką łowiska mogą okazać się leszcze, których żerowania możemy się spodziewać w godzinach porannych oraz wieczornych.

 

 Podstawowym minusem zbiornika jest bardzo duża presja wędkarska oraz uczynienie akwenu zwykłym kąpieliskiem.

 

 Żwirownia przy ul. Kwiatkowskiego w Rzeszowie staje się często obiektem rozgrywanych zawodów wędkarskich, których organizatorami i sponsorami są miejscowe koła PZW. Nie brakuje sportowych emocji i dobrej zabawy.

 

 

 

 

Sekrety łowiska: Wody zbiornika bezapelacyjnie zostały zdominowane przez liczną populację płoci i okonia. Garbusy szczególnym sentymentem darzą ochotkę oraz czerwone robaki. Pasiaki nie pogardzą również niewielkim kopytkiem oraz małą obrotówką. Spinningiści najlepsze rezultaty mogą osiągnąć łowiąc w okolicach brzegu.

 

Przynęty: dżokers, białe robaki, gumy, obrotówki

 

Ryby: okonie, płocie, leszcze

 

Informacje: Teren zbiornika podlega Okręgowi PZW Rzeszów, ul. Akacjowa 36, tel. (0) 17 854 98 01 (02). Brzeg od strony ul. Kwiatkowskiego jest własnością osób prywatnych, z którymi Okręg nie zawarł umowy. Wędkowanie z tego brzegu jest możliwe za uzyskaniem zgody właściciela tego terenu.

 

Reklama
Forum Wędkarskie